Numery alarmowe: 112 - numer alarmowy | 986 - Straż Miejska | 991 - Pogotowie Energetyczne | 992 - Pogotowie Gazowe | 993 - Pogotowie Ciepłownicze | 994 - Pogotowie Wodociągowe | 997 - Policja | 998 - Straż Pożarna | 999 - Pogotowie Ratunkowe | Znajdziesz nas na Facebook'u!

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka 2017

Tegoroczne obchody DNIA STRAŻAKA 2017, których organizatorem był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. podkarpackiego odbyły się w dniu 07 maja 2017 roku tradycyjnie już bowiem po raz 23 w SANKTUARIUM w Kalwarii Pacławskiej. Na program obchodów złożył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka 2017 i Msza Święta koncelebrowana przez kapelanów strażackich pod przewodnictwem J.E. Arcybiskupa ks. Józefa Michalika a odprawiona w intencji wszystkich strażaków Podkarpacia. W uroczystościach wzięło również udział 22 druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrakowie. W czasie apelu, członkom OSP i działaczom ZOSP RP woj. podkarpackiego wręczone zostały odznaczenia państwowe i korporacyjne ZOSP RP. Za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych medal honorowy im. Bolesława Chomicza wręczono 9 druhom z terenu woj. Podkarpackiego w tym dh Władysławowi Szacikowi (członek OSP w Żyrakowie od 54 lat) i dh Krzysztofowi Moskalowi (członek OSP w Żyrakowie od 43 lat i jednocześnie Prezes OSP od 28 lat). Ponadto z terenu powiatu dębickiego Złotym Znakiem Związku OSP RP wyróżniony został dh Jerzy Polniaszek (OSP w Kędzierzu) oraz dh Bolesław Smoter (OSP w Zwierniku).

View the embedded image gallery online at:

Wdrożenie: A. Pryga